Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

XV. Mistrzejowice

[656bis]

krakoffski

656aNowe bloki na osiedlu Piastów, 2009

656bNowe bloki na Osiedlu Piastów, 2017

Na pierwszy rzut oka powstał tu tylko ten Lidl, jeden z ponad sześciuset w Polsce, jednak okolica zmieniła się o wiele bardziej niż to widać na zdjęciu. Za tą pastelową perłą architektury zbudowano kolejne bloki, w których mieszka zresztą jeden z moich znajomych, natomiast 'za mną', gdzie w 2009 roku znajdowało się pole, dziś swoi biurowiec. Jedyne co się nie zmieniło to to, że 250 metrów za tymi blokami kończy się Kraków.

[913]

krakoffski

913Bloki w lesie

Te bloki, wyglądające jakby rosły w lesie, znajdują się przy ulicy Wawelskiej na osiedlu Złotego Wieku w Mistrzejowicach

[895]

krakoffski

895Ulica Dobrego Pasterza

Znów Mistrzejowice. Ta okolica zmienia się w nieprawdopodobnym tempie i nawet to co widzimy powyżej wkrótce także będzie historią. Skrzyżowanie widoczne w tle (ulic Dobrego Pasterza i Bohomolca) ma zostać przebudowane, a droga pociągnięta do budowanej obok galerii handlowej - widać trochę po lewej.

Pamiętam, że tam gdzie stoją te pierwsze bloki po prawej była ścieżka prowadząca z przystanku autobusowego w stronę osiedla Oświecenia, natomiast za nią było pole uprawne. A dziś to kolejne chaotycznie zbudowane i ogrodzone osiedle. Cóż - naturalna kolej rzeczy, ale te płoty są naprawdę konieczne? Meh... wiadomo, że nie. To o hajs tu chodzi.

[893]

krakoffski

8933Osiedle Oświecenia 44

Ten wielki blok z płyty od zawsze mnie fascynował. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że jako jeden z nielicznych, nawet te 10-12 lat temu, wciąż był nieocieplony i pomalowany na jakiś pastelowy kolor. Osiedle Oświecenia staje się coraz to bardziej zabudowane, a ten blok wciąż trwa w swej niezmienionej od lat 80' formie.

[820]

krakoffski

8201Bloki i chodnik między nimi na osiedlu Tysiąclecia

Bez ogrodzeń i sztucznych płotów z dawno zapomnianym, choć kiedyś zupełnie naturalnym, elementem miejskiego krajobrazu - żywopłotem. Wiem, że on chwilę rośnie, ale dlaczego odeszło się od tej formy ogradzania nowych bloków?

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci