Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

XV. Mistrzejowice

[913]

krakoffski

913Bloki w lesie

Te bloki, wyglądające jakby rosły w lesie, znajdują się przy ulicy Wawelskiej na osiedlu Złotego Wieku w Mistrzejowicach

[895]

krakoffski

895Ulica Dobrego Pasterza

Znów Mistrzejowice. Ta okolica zmienia się w nieprawdopodobnym tempie i nawet to co widzimy powyżej wkrótce także będzie historią. Skrzyżowanie widoczne w tle (ulic Dobrego Pasterza i Bohomolca) ma zostać przebudowane, a droga pociągnięta do budowanej obok galerii handlowej - widać trochę po lewej.

Pamiętam, że tam gdzie stoją te pierwsze bloki po prawej była ścieżka prowadząca z przystanku autobusowego w stronę osiedla Oświecenia, natomiast za nią było pole uprawne. A dziś to kolejne chaotycznie zbudowane i ogrodzone osiedle. Cóż - naturalna kolej rzeczy, ale te płoty są naprawdę konieczne? Meh... wiadomo, że nie. To o hajs tu chodzi.

[893]

krakoffski

8933Osiedle Oświecenia 44

Ten wielki blok z płyty od zawsze mnie fascynował. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że jako jeden z nielicznych, nawet te 10-12 lat temu, wciąż był nieocieplony i pomalowany na jakiś pastelowy kolor. Osiedle Oświecenia staje się coraz to bardziej zabudowane, a ten blok wciąż trwa w swej niezmienionej od lat 80' formie.

[820]

krakoffski

8201Bloki i chodnik między nimi na osiedlu Tysiąclecia

Bez ogrodzeń i sztucznych płotów z dawno zapomnianym, choć kiedyś zupełnie naturalnym, elementem miejskiego krajobrazu - żywopłotem. Wiem, że on chwilę rośnie, ale dlaczego odeszło się od tej formy ogradzania nowych bloków?

[784]

krakoffski

784Park Tysiąclecia zimą.

W tle widać bloki na osiedlu Tysiąclecia, a na pierwszym planie znajduje się kamień/tablica upamiętniający wypadek lotniczy z 28.czerwca 2009 roku, w którym zginęły dwie osoby, w tym pilot, wracające z VI Pikniku Lotniczego w Czyżynach.

[768]

krakoffski

768Osiedle Mistrzejowice

Blok na Osiedlu Mistrzejowice (Nowe) w dzielnicy - nie inaczej - Mistrzejowice. W tej części miasta większość bloków została wybudowana w latach 70' XX wieku w technice wielkiej płyty i niektóre, jak ten powyżej, uchowały się przed pastelową fantazją prezesów spółdzielni i pozostają w stonowanych szarościach.

[656]

krakoffski

Tempo budowania nowych osiedli wciąż mnie zaskakuje. Nie przypominam sobie by rok temu to tu stało w takich ilościach. Miejsce: okolice osiedla Bohaterów Września - kilka metrów za tymi bloczkami jest północna granica miasta.

I'm still surprised how fast new neibourhoods are being built. Last year here was big construction area, but not as big as this estate right now. Place: Near Bohaterów Września (Heroes of the September [1939]) housing estate - few hundred meters behind these blocks is north city limit.

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci