Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

VIII. Dębniki

[960]

krakoffski

960Opuszczona budowa przy ul. Twardowskiego

W roku 2004 firma Leopard zaczęła budowę osiedla przy ulicy Twardowskiego, lecz wkrótce potem się zwinęła zostawiając rozgrzebaną budowę i dziesiątki rodzin na lodzie. I nie była to jedyna inwestycja tej firmy, która tak się zakończyła. W międzyczasie powstał widoczny po prawej Hotel Park Inn, Centrum Kongresowe ICE Kraków za mną, a wkrótce, vis a vis opuszczonej inwestycji, skończy się budowa niewidocznego na zdjęciu biurowca. Sprawa osiedla jest na tyle zawiła, a miasto na tyle słabe i niezainteresowane, że jeszcze długo co pechowi goście wspomnianego hotelu będą mieli widok na niszczejące bloki i libacje, które tam się nie rzadko odbywają.

[955]

krakoffski

955Zachód słońca nad Dębnikami

Po lewej ICE, wieża kościoła św. Stanisława Kostki i Dębniki, po prawej Stare Miasto i Kazimierz. A ja i chłopaki jeszcze w Podgórzu :)

[924]

krakoffski

924Ulica Kapelanka

Nie wiem co mogę dodać więcej. Może to, że tych bloków w tle jeszcze niedawno tam nie było.

[918]

krakoffski

918Róg ulic Kobierzyńskiej i Zygmunta Miłkowskiego

Zwykłe, codzienne, najnormalniejsze wręcz miejsce w starszej części Ruczaju. Ta wieża po środku zdjęcia należy do kościoła Zesłania Ducha Świętego zbudowanego w latach 1997-2001. I tu przy okazji małe nawiązanie do zdjęcia [917] i hotelu Cracovia - projekt tego kościoła również wyszedł z pracowni architektonicznej Witolda Cęckiewicza.

[914]

krakoffski

914Pokaz malarstwa tuszowego sumi-e

Noc muzeów w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Na scenie mistrz sumi-e Tohun Kobayashi.

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci