Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

[1094]

krakoffski

1094Plac zabaw/park na osiedlu Niepodległości

Osiedle powstało w pierwszej połowie lat 70', kiedy to jeszcze uważano, że pomiędzy blokami musi być wystarczająco dużo przestrzeni, by móc dowolnie spędzać tam czas. Szkoda tylko, że taki świetny plac zabaw z profesjonalnym boiskiem nikogo nie może przyciągnąć. Ale może to zła pora była...

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Gosia z Bronowic] 5.174.44.*

  Pozostaje mieć nadzieję, że zła pora. Plac zabaw i "orlik" w Bronowicach nowych były często "okupowane" przez aktywnych użytkowników, kiedy odwiedziłam te strony podczas wakacji

 • marekolgier

  Zła pora to raczej złe czasy. Powiem szczerze że teraz boiska coraz bardziej pustoszeją dzieciaki siedzą w domach tak już jest i teraz pełno tych orlików osiatkowanych porobili to już nie to co kiedyś gdzie dzieciaki swawolnie bawili się na trzepaku, teraz wszędzie kamery płoty stróże.

 • krakoffski

  Z tymi orlikami też bywa różnie - np. 'dzieci' w wieku 30+ rezerwują go od 17 do nocy i dzieciaki tyle mają z boiska. Inne są znowuż zamknięte, 'bo się zniszczy'. Jestem jednak zwolennikiem takich placów zabaw jak ten powyżej, niemniej prawdą jest, że dzieciaki coraz częściej wolą Fifę na PS4 niż sami ją sobie zrobić na takim świetnym boisku. Świetnym, bo dla mnie z chłopakami bramką były przeważnie dwa drzewa.

 • Gość: [IR] *.ipv4.supernova.orange.pl

  Mieszkam na tym osiedlu. Rzeczywiście dawniej dzieci i młodzież często korzystała z boiska, ale jak wiemy komputery i gry wyparły zajęcia na powietrzu.

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci