Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

[1091]

krakoffski

1091Park Stacja Wisła

 

Park powstał tu dzięki m.in. staraniom mieszkańców Zabłocia, a jego uroczyste otwarcie miało miejsce w maju tego roku, natomiast za efekt końcowy odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Przyznaję, że świetnie to wszystko wygląda, zwłaszcza kiedy dobrze się pamięta co tu było wcześniej, czyli śmieci, chaszcze, klepisko i dziki parking.

Skąd jednak ta nazwa? To proste - w tym miejscu, od roku 1910, znajdowała się jedna z czterech podgórskich stacji kolejowych Podgórze - Wisła. W odróżnieniu jednak od pozostałych ta była sticte przeładunkowo-towarowa, dzięki czemu pobliskie zakłady przemysłowe mogły się rozwijać i kwitnąć.

Szkoda wielka, że miastu nie udało się pozyskać wszystkich działek od PKP i teraz park kończy się tak trochę nagle, ukazując wszystkim, jak ten teren wyglądał jeszcze chwilę temu. Niedopatrzenie? Zła wola którejś ze stron? Nie moja rola tu zgadywać - po prostu szkoda. Szkoda też, że widoczny na zdjęciu pawilon wciąż nie może zacząć działać w pełni zgodnie ze swoim przeznaczeniem kiedy tu tymczasem lato prawie minęło. Niemniej mam nadzieję, że problem wkrótce się rozwiążę, a sezon na ładną pogodę nie skończy wraz z nadejściem września - jak to bywało nader często w ostatnich latach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Kasia] *.164.rako-lan.pl

    Ostatnio miałam pierwszy raz okazję być w Krakowie i jest to naprawdę piękne miasto, jak mało które w naszym kraju :) Nie miałam aż tyle czasu, aby zwiedzić takie miejsca, które są mało popularne dla turystów, ale na pewno to nadrobię, pozdrawiam.
    __________
    Apartamenty Bryza

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci