Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

[334bis]

krakoffski

334aDawne kino Ugorek w marcu 2007
334b1Dawne kino Ugorek w grudniu 2017

Bis na koniec roku.
Pierwotnie istniało tu kino Ugorek. Powstało w połowie lat 60' XX wieku wraz z otaczającymi je blokami i pawilonami handlowymi. Nie wiem kiedy dokładnie kino przestało istnieć, jednak było to już dosyć dawno temu - podejrzewam jeszcze lata 80' lub początek 90'. Może ktoś mnie poprawi. Później były tu realizowane różne pomysły, ale najdłużej wytrzymała tania odzież, którą widać na zdjęciu sprzed 10 lat. W roku 2013 budynek został wyremontowany i na krótko osiedliło się w nim Centrum Kultury Ugorek z kawiarnią i barem, które jednak nie przyciągało tłumów, a te, które się pojawiały były za głośne i CK Ugorek zakończyło działalność tak nagle jak się pojawiło. Budynek zatem opustoszał, ale nie na długo - dziś działa tu SkakAnka, czyli Akademia Brykaczy, Wspinaczy i Gimnastyków i w budynku znów toczy się życie. Miło to obserwować z sąsiedztwa.

A tymczasem życzę Wam wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku, by był lepszy dla Was i dla Krakowa, by zmiany, które obserwujemy, te zarówno w życiu jak i w mieście, szły w tę stronę, w którą potoczyły się losy starego budynku kina Ugorek.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • ursula320

  Mieszkalam na Ugorku do 1981 roku. Kino funkcjonowalo, choc tlumow nigdy w nim nie bylo. Czasem odbywaly sie tez tam jakies wystepy. W poblizu byl bardzo dobry bar mleczny, ciekawa jestem, czy dalej funkcjonuje. Zrob jeszcze jakas fotke stamtad, prosze, najbardziej bym chciala Ugorek 12, bo to byl moj blok.
  Zycze pomyslnosci, szczescia, pieknych zdjec w Nowym Roku.

 • krakoffski

  Nawet myślałem o bloku 12 w ramach pewnej ciekawostki :) także będzie.

 • ursula320

  Super, czekam i ogladam Twoj blog, oczywiscie interesuja mnie wszystkie zdjecia Krakowa, nie tylko Ugorek, choc do niego mam szczegolny sentyment .

 • kinissok

  Aż szok, że w takim wcale niewielkim budynku mogło być kino. Dzisiaj kina są ogromne, sale, ekrany. Ciekawy wpis ;)

 • Gość: [Inkwizytorka] 149.156.26.*

  Kino działało do początku lat 90tych, jeśli się nie mylę. W 1987 roku dziecięciem będąc oglądałam tam na pewno "Niekończącą się opowieść" ;]

 • Gość: [ADAM] *.internetdsl.tpnet.pl

  Remont przeszkleń w budynku czyli montaż nowej szklanej fasady wykonała firma Przybylski z Krakowa, widziałem u nich na stronie tą realizację, dużo zdjęć link -> Fasada Szklana Kraków Ugorek.

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci