Menu

Cracow day by day

Kraków na zdjęciach. Blog prowadzony w latach 2004-2010. I znów od 2015.

[781]

krakoffski

781a'Kino' Świt - luty 2009

781b'Kino' Świt - grudzień 2015

Ależ wspomnień - 'Król Lew' (2x!), 'Kevin sam w Nowym Jorku', 'Flinstonowie', 'Piękny Umysł'... ale także 'Stary, gdzie moja bryka' i 'Przedwiośnie' i być może to był ostatni film jaki tam widziałem. Kino "Świt" na osiedlu Teatralnym umilało nowohucianom życie w latach 1953-2002, a przez następne dziesięć straszyło widokiem, od którego pękało serce, zwłaszcza niegdysiejszych stałych bywalców. Stan budynku widoczny na pierwszym zdjęciu jest dosyć ugrzeczniony, gdyż zarówno wcześniej jak i później nie wahano się wieszać bannerów reklamowych także między kolumnami. Wielu, wielu bannerów...

Na szczęście w 2012 roku budynek został odnowiony i przekształcony w... całodobowe Tesco. Trudno się z tego jakoś bardzo cieszyć, trudno zaakceptować nowy charakter tego budynku, lecz dzięki temu możliwe było częściowe przywrócenie jego pierwotnej funkcji i narodziny kawiarni Filmowa Cafe, która w swojej ofercie ma wieczorne seanse filmowe, co mnie osobiście ogromnie cieszy.

I mały bonus: bilet do kina Świt na 'Krzyk 3'. :)

Krzyk 3

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • joroszy

    Na dole jest Tesco, ale na górze bardzo fajna siłownia, na całą dawną salę kinową. Cóż, znak czasu, że kina studyjne zastępowane są zupełnie innymi obiektami. Przynajmniej elewacja wygląda o wiele lepiej, jak kiedyś.

© Cracow day by day
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci